Polish English German

Powłoki termo-ceramiczne

Zdrowo i ekonomicznie

elewacja_2

Od ponad 10 lat ThermoShield jest liderem w rozwoju technologii powłok malarskich, które oprócz walorów dekoracyjnych zapewniają dodatkowe właściwości sprzyjające zdrowiu, komfortowi oraz oszczędności energii. Thermo-Shield to termo-ceramiczna powłoka izolacyjna składająca się z mikrocząsteczek krzemowych wypełnionych próżnią.

Elewacje zewnętrzne

ThermoShield Exterieur jest aktywną farbą, poprawiającą własności cieplno-wilgotnościowe i efektywność energetyczną budynku. Chroni ona mury przed wniknięciem wody opadowej i kondensacyjnej. Jednocześnie mury są aktywnie osuszane, ponieważ wilgoć transportowana jest tylko w jednym kierunku - na zewnątrz.

Suche mury efektywniej magazynują w zimie energię cieplną pochodzącą od nisko wędrującego słońca, w lecie natomiast na ścianach zewnętrznych zachodzą procesy odparowywania wilgoci, które dają efekt chłodzenia zewnętrznych przegród budowlanych. Prowadzi to do redukcji kosztów klimatyzacji pomieszczeń. Tworzy się tzw. efekt termosu, który powoduje, że latem w budynku jest przyjemnie chłodno, a zimą ciepło.

ThermoShield Exterieur utrzymuje fasady w dobrym stanie i uodparnia je na niszczące działanie wszelkiego rodzaju czynników atmosferycznych. Ponadto ceramiczna powłoka uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń na powierzchni ścian, ponieważ brud nie wchodzi z reakcją chemiczną z warstwą farby. Dzięki temu zanieczyszczenia można łatwo zmyć z fasady bez potrzeby odnawiania powłoki co parę lat.

Ściany wewnętrzne

ThermoShield Interieur jest aktywną farbą, regulującą klimat w pomieszczeniach, poprawiającą efektywność energetyczną budynku i stwarzającą zdrową atmosferę do życia.

W lecie powłoka ThermoShield Interieur pochłania wilgoć z powietrza, a następnie pozwala jej odparować (membrana transportuje wilgoć tylko w jednym kierunku - z wewnątrz na zewnątrz). Powoduje to powstanie efektu parowania dyfuzyjnego, który w znaczącym stopniu ochładza pomieszczenia. W zimie natomiast zapewnia równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniach i przez to mniejsze jego zawirowania. Jednocześnie ze ścian odciągany jest nadmiar wilgoci, co powoduje ich osuszanie i w konsekwencji poprawę skuteczności izolacji cieplnej - potrzebna jest mniejsza ilość energii grzewczej, aby wytworzyć i utrzymać w pomieszczeniach taką samą ilość ciepła.

Przez cały rok, niezależnie od temperatury zewnętrznej powłoka ThermoShield Interieur zapewnia równomierne rozłożoną i stałą wilgotność powietrza na poziomie ok. 55 % przez cały rok, a także aktywnie przeciwdziała powstawaniu grzybów pleśniowych. W rezultacie powstaje przyjemny klimat, zwłaszcza dla alergików i astmatyków!

Dachy

malowanie-dachowTopShield jest farbą do pokrywania powierzchni dachowych, przez które odbywa się największa wymiana temperatury.

Jest to powłoka wodoszczelna, zabezpieczająca powierzchnię przed działaniem deszczu, gradu i śniegu. Dodatkowo TopShield tworząc jednolitą powłokę zabezpiecza pokrycie dachowe przed powstawaniem pęknięć.

Powłoki TopShield można stosować na każdej powierzchni, z wyjątkiem materiałów zawierających silikon, bądź substancje oleiste.

Usługi Ogólnobudowlane Władysław Gabryszak
Malowanie natryskowe Szczecin Tapetowanie natryskowe Szczecin
Powłoki dekoracyjne Szczecin